Tady mi lidé děkují. To vždycky potěší!

Montessori skupiny pro děti a rodiče

quote

Děkujeme za možnost navštívit zkušební hodinu v Montessori skupině!

Moc se mi to líbilo, Péťa (2 roky) si už po deseti minutách zvykl, začal aktivně zkoumat nový prostor, studovat materiály a cítil se sebejistě a v pohodlí.

Líbilo se mi, že je ve třídě mnoho různých růžků a zón, kde se dá hrát, kreslit, nasvačit se, číst si knížku… a dítě si samo vybírá, co by chtělo dělat a nemusí se zapojovat do povinného programu pro všechny.

Zvláště bych chtěla poděkovat Táně, která naši první návštěvu zpříjemnila, odpověděla na všechny naše otázky, a dokonce nám poskytla mikro konzultaci. Vážně uvažujeme, že budeme chodit pravidelně.

Anna a Péťa, 2 roky

quote

Líbí se nám výběr pomůcek, dítě si hrálo s velkou radostí. Táňa je velmi přátelská, všechno nám vysvětlila a ukázala, jak používat hračky a jaké jsou vhodné pro jeho věk. Žádné problémy nebyly.

Předtím jsem nikdy na hodinách Montessori nebyla, takže nemám srovnání, ale byla jsem spokojená. 

Délka je normální, ten můj začal už po hodině natahovat, tak jsme odešli o trochu dříve. Ale jinak si děti pohrály a mámy si popovídaly. Všechno se nám moc líbí. Myslím, že je to to nejlepší, co je v takové situaci možné!

Káťa a Maxim, 20 měsíců

Konzultace psychologa

quote

Paní Mironova se mě zeptala na moji konkrétní situaci (děti 7, 4 a 1 rok) a vysvětlila mi, co děti potřebují.

Téma jsme probraly velmi podrobně. Během hodiny jsme se stihly věnovat i mým dalším těžkostem při výchově dětí. Konzultace mi pomohla zlepšit mou komunikaci se sedmiletou dcerou a naučit se zvládat její silné projevy emocí. Dostala jsem od paní psycholožky i zajímavé tipy, jak vést děti k úklidu (a už jsem je úspěšně vyzkoušela.

Tatiana Mironova je kvalitní psycholožka s citlivým porozuměním pro dětskou duši a ráda ji doporučuji.

Veronika Tomašová, maminka 3  děti 7, 4 a 1 rok

quote

Obrovské díky!

Potřebovala jsem nějaký čas, abych si vše pořádně promyslela. Tak moc byla ta hodina konzultace nabitá informacemi…

Taťánu znám už pět let, poznala jsem ji jako instruktorku dětského plavání a lektorku dětských masáží. Znala jsem ji jako citlivou pedagožku při rozvojové výuce. Znala jsem ji také jako neobvykle příjemného člověka, s kterým je vám příjemně a komfortně. Znala jsem ji jako zkušenou matku čtyř dětí.

Dneska jsem pro sebe objevila Táňu jako psycholožku. Starší dcera brzy půjde do první třídy, ale já jsem se vůbec nevyznala v tom, jaké školy tu jsou, a z nějakého důvodu jsem si intuitivně chtěla poslechnout právě Táňu.

Byl to dobrý nápad. Všechno mi vysvětlila, pověděla mi o různých variantách, na všechny moje otázky měla jasné odpovědi.

Taťána zná moje dcery, to je to nejlepší! Vždycky umí udeřit hřebík na hlavičku. Všechny její rady jsou vlastně pochopitelné, ale já jsem prostě o některých věcech nikdy nepřemýšlela.

Jsem úplně nadšená! Spolu jsme rozebraly dvě pro mě důležité a náročné otázky. S velkou radostí se na ni budu obracet i v budoucnu. Ještě jednou strašně moc děkuji!

Saša, Vika 5 let, Nika 2 roky

quote

Díky! Ty konzultace mají úplně kouzelnou sílu.

V den konzultace probíhá všechno úplně v klidu. I když se to potom stejně vrátí, tak i tak je to fajn.

Dneska jsme probraly všechny složité otázky. Saša se smířila s tím, že táta omylem odnesl její sluneční brýle a ve školce mě dohnala, když jsem odcházela, vzala si moje sluneční brýle a klidně s nimi odešla.

Marina a Saša, 2,5 roku

quote

S chozením do školky už je to mnohem lepší. Hysterické záchvaty už nejsou. Pokaždé prosí, abychom byli s ní, a říká, že nechce do školky.

Párkrát hodně kňourala, ale brzo se dokázala přepnout na něco jiného. Jednou za dva dny dostane večer po školce hysterák kvůli nějakému bezvýznamnému důvodu.

Uvolní napětí a potom už je všechno v pořádku.

Jana a Daniela, 3 roky

quote

Letos šel můj syn do školy. Aha, řekla jsem si. Je mu šest let, takže je nejvyšší čas, abychom občas zašli k psychologovi, třeba jednou do roka. Stejně jako k zubaři nebo pediatrovi. Aby ustarané mámě řekli: „Vaše dítě je úplně v pořádku“.

Ale celé to skončilo tak, že jsme se s mužem ocitli u dětského psychologa.

Podvědomě jsem chtěla hodit všechnu práci na moje dítě a Taťánu. Po našem setkání jsem si ještě jednou uvědomila jednoduché, ale současně pro mě nesmírně důležité věci:

  1. Důležité je vidět v dítěti člověka, „kterého jsme dostali“ a ne se pokoušet srovnávat jeho vlastnosti s ideálem šestiletého kluka, který žije u mě v hlavě. Pozorovat, nesrovnávat!
  2. Odlišovat vlastní zkušenost (já a moji rodiče) od našich zkušeností s ním.
  3. Nechat ho prožít vlastní zkušenost, i když je negativní. Já mu povoluji – on dospívá.

Mariana a Rodion, 6 let

quote

Táňo, dobrý den! Chtěla bych vám popsat naší současnou situaci se školkou a vůbec jak proběhla naše adaptace po naší konzultaci.

Nyní jsou dceři 3 roky a osm měsíců a dnes například radostně běžela do školky s tou nejlepší možnou náladou. A to trvá už skoro týden. Občas se stane, že při loučení ve školce trochu ztrácí náladu natahuje, ale už bez toho chytání se za kabát a nekonečného opakování: chci mámu, chci mámu…

Děkujeme vám za konzultaci, neuplynulo tolik času, ale dokázali jsme se zorientovat a díky vašim radám postupovat správně. Nejdůležitější je postupovat s láskou ke svému dítěti a k sobě.

Všem rodičům, kteří se ztratili kromě jiného při adaptaci ke školce, radím obrátit se na Táňu a probrat všechny situace beze škody pro dítě a zbytečného stresu pro rodiče! Děkujeme mockrát!!!

Alina a Mia, 3 roky 8 měsíců

quote

Dobrý večer, Táňo. Od naší konzultace uběhlo půldruhého týdne. Chci se pochlubit našimi úspěchy. Konzultace nebyla ani tolik o dítěti a pro dítě, jako o a pro mě samotnou 🙂 Já se rozhodně cítím lépe!

Dcerce je jeden rok a devět měsíců a přivedla jsem ji k vám kvůli její příliš silné, včetně hysterického pláče, reakci na neznámé lidi a nové situace (začala s námi mluvit paní v bance, na návštěvu přijeli naši přátelé, potkali jsme na ulici před domem sousedy s jejich synem a oni se s námi začali bavit). Všechno, co bylo mimo dceřinu komfortní zónu, vyvolávalo křik a pláč. Když se to stalo doma, uklidňovala se u prsu. Venku mi nezbývalo nic jiného než ji vzít a odnést pryč. Jak jí pomoct? Je to normální? Co to vlastně je? Co se s tím dá dělat? Na všechny ty otázky jsem chtěla dostat odpovědi od Táni, protože dávno čtu její blog, dívám se na videa a vše mi to do sebe zapadá. Chtěla jsem, aby mne Táňa zorientovala v možnostech, jak něco ovlivnit a nenapáchat žádné škody. A během konzultace jsem všechny odpovědi dostala! Přitom Táňa vám nedá hotové recepty, přísná pravidla a metody. Tolik k umění poslouchat, pokládat korektně a přesně otázky a navrhovat své chápání situace.

Ve výsledku za hodinu našeho rozhovora jsem se toho dozvěděla tolik, že o tom přemýšlím dodnes. Když to hodně zjednoduším, nyní pracujeme na tom, aby dcera hledala uklidnění a oporu v sobě, ne u prsu. Za týden se nestaly zázraky, ale posun tu je, začíná se uklidňovat jinými způsoby. Pracujeme také na přílišné citlivosti dcery a tady je to lepší: několikrát vůbec neplakala při setkání s přáteli na procházce a hysterie při setkání s “cizími” úplně zmizela. Neměla jsem iluze, že by se všechno momentálně změnilo, a Táňa mi to potvrdila, že jde jen o začátek nového směru. Nejdůležitější je, že teď už vím, co by to mohlo být a jak se u toho chovat. Možná, že já jsem si vyřešila svoje obavy a dívám se na to z jiného úhlu. Možná jsem opravdu trochu změnila své chování a tím jsem ovlivnila vnímání dcery. Ono je to vlastně jedno proč, hlavně že to funguje 🙂 Děkujeme moc! Při příštích “dětských krizích”určitě znovu přijdeme na konzultaci.

Arina a Světlana, 1 rok 9 měsíců

Reakce na masáže a kojenecké plavání

quote

Včera jsme plavali ve velké vaně. Vše proběhlo v pořádku. Samozřejmě pořád silně bublá, ale už méně než minule.

Pravda, vana není dost velká, nohama dosáhne na dno… Ale ještě měsíc to vydržíme. 

Párkrát se rozzlobil po potápění, ale rychle jsem ho uklidnila a z vody vytáhla v dobré náladě. On je teď vůbec hodně neklidný, chce být pořád v náručí, nejspíš je to nějaká etapa… Celkově to ale je vše v pořádku.

Ještě jednou děkujeme! Už se těšíme na bazén.

Dana a Kryštof, 4 měsíce

quote

Ondra se dneska sám otočil na bříško. V šoku byl on sám i já.

Na masáž od Táni jsem se těšila od narození malého. A konečně na to došlo. Její přístup k dítěti, hlas, a hlavně ruce udělaly z masáže radost. A už po týdnu se náš chlapeček sám otočil na bříško.

Děkujeme Táně za její zlaté ruce a rady. 

Anna a Ondřej, 3 měsíce

quote

Čím jsme začínali: Oskar se neuměl obracet na bříško a byl dost napjatý, Oliver se otáčel na břicho, ale jen na jednu stranu, nechtěl delší dobu držet hlavu rovně.

Držení hlavy jsme úplně vyřešili, kluk se točí na obě strany, asymetrie zmizela.

Nyní je všechno skvělé, kluci se snaží posadit se – v kočárku, na židli, sami se natahují, všeho se chytají, aby se posadili.

Oskar se umí plazit dozadu a přitahuje nožičky pod sebe, aby lezl dopředu, ale zatím mu to nejde. Oliver hodně vysoko zvedá zadeček, vstává na kolena a myslím, že ještě chvilku a budou se plazit oba.

Julie, máma dvojčat Oskara a Olivera, 6 měsíců

quote

Táňo, naše dítě je hvězda místní pláže, díky za tvoje hodiny!

Vůbec se nebojí vody, může se hodinu potápět, vůbec se nedá vytáhnout z vody. Všichni obdivují, jak se dovede potápět. A je neuvěřitelně šťastný!

Koukám na ostatní děti, a to je něco úplně jiného! Ony se bojí, rodiče se bojí o ně, do vody chodí se slzičkami. A Miron vidí moře a hotovo, běží a hned se potápí.

Káťa a Miron, 9 měsíců

quote

Chci se pochlubit úspěchy našich dětí po pár hodinách masáží a plavání s Táňou.

Jak jsme začínali: holčičky se velmi aktivně plazily po břiše, ale dlouhou dobu se nedokázaly postavit na všechny čtyři, neuměly se samy posadit.

Nehledě na jejich věk (jedenáct měsíců) jsem je neposazovala. Hned po první hodině začaly holky aktivně zkoušet vstávat na všechny čtyři, plazit se vzhůru a vstávat na nohy. Takže jsme vůbec neváhali a pokračovali ve cvičení s Táňou.

Po třech, čtyřech hodinách se starší z dvojčat začala sama posazovat. Zádíčka a tělíčka se posílila, holky jsou v pohybech mnohem sebevědomější. Práce pokračuje a věříme, že po dalších pár hodinách budou holčičky aktivnější a budou lépe sedět, udrží se na nohou a jistě a bezpečně si budou sedat z polohy ve stoje.

Kromě všech zmíněných úspěchů holčičky nesmírně baví cvičení na míči a plavání ve vaně. A pro mě, coby mámu, jsou velmi užitečné Tániny rady o zvláštnostech v chování a rozvoji batolat a starších dětí.

Děkujeme a budeme určitě pokračovat!

Malika, matka dvojčat Sabriny a Anisy, 11 měsíců